Ügyvezető igazgató - szoftverfolyamat-fejlesztési tanácsadó , vezető SCAMPI auditor CMMI-DEV és TMMi modellekre
E-mail: balla.katalin@sqi.hu
- 1984-ben szerzett informatikusi diplomát a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetemen.
- 1989-ig programozóként és szoftveres rendszermérnökként dolgozott.
- 1990 és 1992 között egy bukaresti magyar hetilap, “A Hét” tudományos rovatvezetője és a bukaresti Rádió munkatársa volt.
- 1993-tól a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen posztgraduális képzésen vett részt; 1994 és 1997 között Ph.D. hallgató volt. 2001-ben Ph.D. fokozatot szerzett szoftverminőség témakörben az Eindhoveni Műszaki Egyetemen.
- 1993-tól részmunkaidőben, majd teljes munkaidőben az IQSOFT Rt., 2003-tól az IQSYS Rt. minőségügyi vezetőjeként dolgozott.
- 2004-ben alapította meg az SQI Magyar Szoftverminőség Tanácsadó Intézet Kft.-t, mely rövidesen az amerikai - Carnegie Mellon Egyetemen működő - Software Engineering Institute (SEI) hivatalos magyarországi, és egyben első kelet-európai partnere lett.
- 2006-tól a SEI (www.cmmiinstitute.com) által akkreditált SCAMPI vezető auditor a CMMI -DEV v1.3 és CMMI V2 modellekre (ID: 0600767-02); valamint a TMMi modellre (ID: BLLK-610698). Szakképzett ISO 9001, Bootstrap és SPICE auditor.
- Alapító- és aktív tagja a Magyar Szoftvertesztelői Tanácsnak (HTB); részt vesz a Nemzetközi Szoftvertesztelői Tanács (ISTQB) folyamat- és audit munkacsoportjában.
- A 2001/2002-es tanévtől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Irányítástechnika és Informatika Tanszékén (www.iit.bme.hu) oktatja az általa kidolgozott, “Szoftverminőség és menedzsment”, „Szoftvertesztelés”, „PSP-Egyénre szabott szoftverfejlesztés” című kurzusokat, vezeti az ezekhez tartozó laborokat, diplomázókat irányít. 2007 szeptemberétől docens a tanszéken.
- Több nemzetközi kutatási projektben is részt vett. Három sikeres, a szoftver minőségével foglalkozó kutatásfejlesztési projektnek - melyekben mind a BME, mind az SQI közreműködött - ő volt a vezetője.
- Számos publikációja jelent meg hazai és nemzetközi folyóiratokban; előadóként több hazai és nemzetközi konferencián is szerepelt.
- Jelenleg szoftverfolyamat-fejlesztés tanácsadói, CMMI-hez, valamint TMMi-hez kapcsolódó auditori tevékenységet is végez.